Klubmodul henter siden
Klubmesterskab 2021 Talent og Master
Der er desværre ikke flere ledige pladser
Tilmelding:
 
For at kunne opnå at blive årets Børne- eller Master Klubmester, skal man svømme følgende:
 
3 x 50 m valgfri stilart
2 x 100 m valgfri stilart
 
Børnemester årgang 2008 og yngre 
Mastermester årgang 1996 og ældre 
 
Den svømmer, som får flest FINA point bliver klubmester.
 
Som noget nyt i år har vi også indført "årgangsvinder" i årgangene fra 2011 til og med 2003. Det vil sige at de enkelte årgange konkurrer indbyrdes om at være den hurtigst. Man skal deltage i klubmesterskabet, altså svømme de samme løb som de kraves for at blive klubmester.
 
Man må selvfølgelig også gerne svømme mange andre løb denne dag, de tæller bare ikke med om klubmesterskabet
 
Det er selvfølgelig gratis at deltage og når man har valgt de løb man vil deltage i, sætter man hak i "jeg accepterer betingelserne" og trykker "betal her" og så er man tilmeldt stævnet. 
 
Invitationen følger svømmeren/navnet, så skal man tilmelde flere svømmer fra samme familie, skal man bruge hver enkelt invitation og ikke nøjes med at bruge den samme invitation til flere svømmer. 
 
Kan man ikke deltage i stævnet, trykker man på "Deltager ikke".  
 
Mvh
SHS-Stevns. 
 
Adgang til Stevnsbadet kl. 09.00
Opvarmning i bassin fra kl. 09.15 - 09.50
Stævne start kl. 10.00
Stævne slutter ca. kl. 16.00
 
Tilmeldte
200 /200
Tilmeldingsfrist
26.09.2021
Tidspunkt
02.10.2021 kl. 09.00 - 02.10.2021 kl. 16.00
Sted
Stevnsbadet
Løb 3 / 25 m ryg piger
Løb 4 / 25 m ryg drenge
Løb 7 / 50 m fly piger
Løb 8 / 50 m fly drenge
Løb 11 / 100 m ryg piger
Løbe 12 / 100 m ryg drenge
Løb 13 / 25 m bryst piger
Løb 14 / 25 m bryst drenge
Løb 15 / 50 m fri piger
Løb 16 / 50 m fri drenge
Løb 19 / 100 m fri piger
Løb 20 / 100 m fri drenge
Løb 21 / 25 m fly piger
Løb 22 / 25 m fly drenge
Løb 23 / 50 m ryg piger
Løb 24 / 50 m ryg drenge
Løb 25 / 100 m bryst piger
Løb 26 / 100 m bryst drenge
Løb 27 / 25 m fri piger
Løb 28 / 25 m fri drenge
Løb 29 / 100 m fly piger
Løb 30 / 100 m fly drenge
Løb 31 / 50 m bryst piger
Løb 32 / 50 m bryst drenge
Løb 33 / 100 m medley piger
Løb 34 / 100 m medley drenge
Total